Strona informacyjno-edukacyjna poświęcona ochronie prawnej karmienia piersią i nie tylko, prowadzona przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią (PKP), doktor nauk prawnych Annę Koronkiewicz-Wiórek, głównie w celu popularyzowania karmienia piersią, zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w tym obszarze, niemedycznego wsparcia w laktacji i działań na rzecz większej ochrony prawnej karmienia naturalnego.

WBW 2023: rozmowa w radio Wrocław i Radio RAM

 WBW 2023: rozmowa w radio Wrocław i Radio RAM


Zapraszam do wysłuchania fragmentów rozmowy, na którą zostałam zaproszona do Radio Ram i Radio Wrocław z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią (World Breastfeeding Week/WBW)😊.

Poruszone zostały trzy tematy:

- temat WBW w tym roku, czyli karmienie piersią w kontekście prawa pracy, w tym regulacja polska;

- karmienie piersią w przestrzeni publicznej w państwach europejskich;

- marketing sztucznych mieszanek i jego prawna regulacja w UE.

Króciutkie fragmenty dużo dłuższej rozmowy zostały opublikowane na stronie Radio Wrocław:

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/132408/Wystartowal-Miedzynarodowy-Tydzien-Promocji-Karmienia-Piersia

Dziękuję Pani redaktor za rozmowę i do zobaczenia 😊.

Pozdrawiam serdecznie!

Anna – Wasz prawnik laktacyjny

PS Od razu doprecyzowuję, że WHO zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka, a następnie kontynuowanie tego karmienia wraz z wprowadzaniem pokarmów uzupełniających przez 2 lata i dłużej, tj. tak długo jak chcą tego matka i dziecko😊. To oczywiście wybrzmiało w czasie rozmowy (jako matka długo karmiąca zawsze i wszędzie dbam o to, by w pełni cytować zalecenie WHO dotyczące karmienia piersią😊), ale widzę, że nie zostało wybrane do opublikowanych fragmentów. I oczywiście wiem, że Szkocja nie jest w UE, na co wskazałam w czasie rozmowy😊.

#swiatowytydzienkarmieniapiersia #karmieniepiersią #KarmieniePiersiąWMiejscuPracy #WspierajPracująceMamy #karmięwszędzie #karmieniepiersia #promocjakarmieniapiersią #promotorkarmieniapiersią #KodeksWHO #ochronakarmieniapiersią #DośćNieetycznegoMarketingu #sopwkp #prawoilaktacja

#WBW2023 #WABA #breastfeeding #worldbreastfeedingweek2023 #buildingbackbetter #EnablingBreastfeeding #MakingADifference #BreastfeedingInWorkplace #SupportWorkingMoms #breastfeedinginpublic #breastfeedingpromotion #WHOCode #breastfeedingprotection #EndExploitativeMarketing #lawandlactation

 

 

 

Komentarze