Strona informacyjno-edukacyjna poświęcona ochronie prawnej karmienia piersią i nie tylko, prowadzona przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią (PKP), doktor nauk prawnych Annę Koronkiewicz-Wiórek, głównie w celu popularyzowania karmienia piersią, zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w tym obszarze, niemedycznego wsparcia w laktacji i działań na rzecz większej ochrony prawnej karmienia naturalnego.

Dlaczego dzieci chcą być karmione piersią i jak smakuje mleko mamy?

 Dlaczego dzieci chcą być karmione piersią i jak smakuje mleko mamy? Posłuchaj, co mówią na ten temat sami zainteresowani😊.

 

Dziś rozpoczyna się Światowy Tydzień Karmienia Piersią i z tej okazji mam do Was pytanie, a właściwie kilka pytań😊. Dlaczego dzieci chcą być karmione piersią? Czy chodzi im tylko o pokarm? Czy mleko mamy jest dobre? Jaki ma smak i do czego jest podobne?

Zapytałam o to niedawno moich małych rozmówców, a ich odpowiedzi są naprawdę urocze – zresztą sami posłuchajcie😊. Nagranie dostępne jest tutaj:

 

 

A Wy pytaliście o to Wasze dzieci? Co odpowiedziały?

 

Pozdrawiam Was jak zwykle serdecznie!

Anna – Wasz  prawnik laktacyjny😊

 

PS Jeśli zastanawiacie się, czy karmienie piersią tak „dużych” dzieci jest O.K., spieszę donieść, że tak😊 i zachęcam do lektury mojego wpisu o DKP, czyli długim karmieniu piersią ( Gdyby Temida karmiła piersią …. To mogłoby to wyglądać tak: Czyli o (długim) karmieniu piersią okiem mamy-prawniczki słów kilka Część I. DKP – CZY TO JEST NORMALNE? ) oraz do posłuchania rozmowy ze mną w Radio Ram (nagranie dostępne jest tutaj https://radioram.pl/articles/view/48962/Mamy-czas-O-dlugim-karmieniu-piersia ).

Wpis o DKP jest nadal aktualny, jedyne co się zmieniło to zalecenia Amerykańskiej Akademii Pediatrii, która obecnie w pełni powtarza zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące karmienia piersią, rekomendując karmienie piersią przez 2 lata (zamiast rok) i dłużej, czyli tak długo jak chcą tego matka i dziecko.


Komentarze