Strona informacyjno-edukacyjna poświęcona ochronie prawnej karmienia piersią i nie tylko, prowadzona przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią (PKP), doktor nauk prawnych Annę Koronkiewicz-Wiórek, głównie w celu popularyzowania karmienia piersią, zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w tym obszarze, niemedycznego wsparcia w laktacji i działań na rzecz większej ochrony prawnej karmienia naturalnego.

Karmienie piersią a praca – prawa mamy karmiącej WBW 2023

 Karmienie piersią a praca - prawa mamy karmiącej

WBW 2023

 


Urlop macierzyński i rodzicielski, przerwa na karmienie piersią, elastyczna organizacja pracy – to tylko niektóre uprawnienia pracownicze sprzyjające karmieniu piersią w polskim prawie. A jest ich całkiem sporo😊.

Zapraszam do lektury wpisu, który z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią (WBW 2023) przygotowałam dla Stowarzyszenie Ochrony, Promocji i Wsparcia Karmienia Piersią, którego jestem prezeską, z piękną oprawą graficzną zrobioną przez naszą wiceprezeskę Dominikę Daszkiewicz-Dykiert😊.

A co z mamami, które nie są zatrudnione na umowę o pracę? Jest i wzmianka na ten temat, jak również o tym, jak ojciec dziecka może wspierać mamę karmiącą piersią😊.

Cały wpis dostępny do przeczytania lub pobrania na stronie SOPWKP tutaj: https://www.sopwkp.pl/2023/08/karmienie-piersia-praca-prawa-mamy.html , a kto woli czytać na fb, zapraszam tutaj: https://www.facebook.com/sopwkp/posts/pfbid0bXTxV3nFHkrrZe5wfg5mkXmHtMaqJHGar7qpeQ7Kmo2wEiP9UqC7yjYwJJU4NZLGl .

 

Pozdrawiam serdecznie!

Anna – Wasz prawnik laktacyjny

 

PS Dajcie znać, czy łączyłyście karmienie piersią z pracą i czy było to dla Was łatwe, czy trudne? Jakie macie doświadczenia w tym zakresie? Czy Waszym zdaniem polskie prawo sprzyja łączeniu karmienia piersią z pracą?

#WBW2023 #WABA #breastfeeding #SDGs #worldbreastfeedingweek2023 #WarmChain #buildingbackbetter #EmpoweringParentsCampaign #EnablingBreastfeeding #MakingADifference #BreastfeedingInWorkplace  #SupportWorkingMoms #lawandlactation #swiatowytydzienkarmieniapiersia #karmieniepiersią #KarmieniePiersiąWMiejscuPracy #WspierajPracująceMamy #prawoilaktacja #sopwkp

 

Komentarze