Strona informacyjno-edukacyjna poświęcona ochronie prawnej karmienia piersią i nie tylko, prowadzona przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią (PKP), doktor nauk prawnych Annę Koronkiewicz-Wiórek, głównie w celu popularyzowania karmienia piersią, zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w tym obszarze, niemedycznego wsparcia w laktacji i działań na rzecz większej ochrony prawnej karmienia naturalnego.

Odpowiedź PTGHiŻD na uwagi zawarte w listach otwartych w sprawie odstawienia karmienia nocnego i próchnicy oraz w sprawie „mleka typu Junior”


Moi Drodzy pragnę poinformować, że Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci odniosło się do naszych uwag zawartych w listach przewodnich napisanych przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią Monikę Maciołek i przeze mnie, a popartych przez wiele osób i organizacji zaangażowanych w promocję i ochronę karmienia piersią oraz w promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Całą odpowiedź PTGHiŻD możecie przeczytać tutaj.

Cieszy mnie deklaracja po stronie Towarzystwa chęci wspólnej dyskusji i publikacji wspólnego artykułu dyskusyjnego odnoszącego się do podnoszonych kwestii. Jako Promotor Karmienia Piersią i członek International Baby Food Action Network (IBFAN), która działa na rzecz poprawy zdrowia i dobrostanu niemowląt i małych dzieci, ich matek i rodzin poprzez ochronę, promocję i wspieranie karmienia piersią oraz optymalnych praktyk żywienia niemowląt, z wielką przyjemnością z tej możliwości skorzystam.

  • Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że organizacji spotkania podjął się prof. Piotr Socha, który będzie w tej sprawie osobą kontaktową. Także trzymajmy rękę na pulsie i mobilizujmy się 😊.

Druga ważna sprawa, którą warto mieć na uwadze, to planowany dokument dotyczący żywienia dzieci powyżej 1. roku życia. Także i w tej kwestii trzymajmy rękę na pulsie 😊.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Anna – Wasz prawnik laktacyjny

 PS.

Treść listu otwartego w sprawie zmiany zaleceń dot. odstawienia karmienia piersią w nocy po 1. r.ż. dostępna jest tutaj: https://www.tematrzekamleka.pl/list-otwarty-w-sprawie-zmiany-zalecen-dot-odstawienia-karmienia-piersia-w-nocy-po-1-r-z-w-wytycznych-zasady-zywienia-zdrowych-niemowlat-stanowisko-polskiego-towarzystwa-gastroenterologii-hepatolo/ ,

a listu dotyczącego  „mleka typu Junior” dostępna jest na moim blogu tutaj: List otwarty w sprawie korekty zaleceń dotyczących tzw. „mleka modyfikowanego dla młodszych dzieci” („mleko typu Junior”) w wytycznych Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (Przegląd Pediatryczny 2021/Vol. 50) 

 

Komentarze