Strona informacyjno-edukacyjna poświęcona ochronie prawnej karmienia piersią i nie tylko, prowadzona przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią (PKP), doktor nauk prawnych Annę Koronkiewicz-Wiórek, głównie w celu popularyzowania karmienia piersią, zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w tym obszarze, niemedycznego wsparcia w laktacji i działań na rzecz większej ochrony prawnej karmienia naturalnego.

Karmienie niemowląt i małych dzieci w sytuacjach kryzysowych – nowa publikacja w języku polskim, dostępna bezpłatnie online

Karmienie niemowląt i małych dzieci w sytuacjach kryzysowych – nowa publikacja w języku polskim, dostępna bezpłatnie online


 

Uwaga lekarze i inni pracownicy ochrony zdrowia oraz osoby działające w obszarze pomocy humanitarnej!

Polecam lekturę książki dotyczącej karmienia niemowląt i małych dzieci w sytuacjach kryzysowych, której mam przyjemność być współautorką. Publikacja jest dostępna do pobrania na stronie Fundacji Bank Mleka Kobiecego, dzięki której powstała (link do publikacji: https://bankmleka.pl/wp-content/uploads/2023/11/Karmienie_niemowlat_1410-1.pdf ).

Zbiera ona tematy omawiane podczas cyklu wykładów online organizowanych przez FBMK w projekcie na zlecenie UNICEF (nagrania są dostępne na https://bankmleka.pl/zywienie-dzieci-w-kryzysie-cykl-wykladow/ ). Wśród autorów są specjaliści polscy i zagraniczni zajmujący się tematem żywienia niemowląt i małych dzieci, w tym – jak ja – w kontekście etycznej dystrybucji sztucznych mieszanek w sytuacjach kryzysowych w celu ochrony życia i zdrowia niemowląt i małych dzieci.

Polecam wszystkim osobom zainteresowanym tematem żywienia niemowląt i małych dzieci w sytuacjach kryzysowych, w tym zwłaszcza pracownikom ochrony zdrowia i organizacji humanitarnych😊.

Nie chcę się chwalić, ale w ramach swojego podrozdziału (Etyczna dystrybucja mleka modyfikowanego w sytuacjach kryzysowych – wskazówki dla pracowników ochrony zdrowia i innych osób udzielających pomocy humanitarnej) opracowałam całkiem fajną tabelkę w sposób zwięzły i przejrzysty przedstawiającą zasady dystrybucji sztucznych mieszanek w sytuacjach kryzysowych zgodne z wytycznymi międzynarodowymi😊. Etyczna dystrybucja mieszanek mlekozastępczych ma bardzo duże znaczenie dla ochrony karmienia piersią, jak również dla ochrony życia i zdrowia wszystkich niemowląt w sytuacjach kryzysowych. Także warto znać jej zasady i się do nich stosować.

 

Pozdrawiam i życzę miłej lektury!

Anna – Wasz prawnik laktacyjny

 

PS Jeśli interesuje Cię ten temat i szukasz publikacji w języku polskim przeczytaj również ten wpis: https://www.prawoilaktacja.pl/2023/09/zywienie-niemowlat-i-malych-dzieci-w-czasie-wojny-i-innych-sytuacji-kryzysowych-polskie-zrodla-publikacje-i-webinary-dotyczace-zywienia-niemowlat-i-malych-dzieci-w-sytuacjach-kryzysowych-iycf-e.html

Komentarze