Strona informacyjno-edukacyjna poświęcona ochronie prawnej karmienia piersią i nie tylko, prowadzona przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią (PKP), doktor nauk prawnych Annę Koronkiewicz-Wiórek, głównie w celu popularyzowania karmienia piersią, zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w tym obszarze, niemedycznego wsparcia w laktacji i działań na rzecz większej ochrony prawnej karmienia naturalnego.

Prawa związane z karmieniem piersią na I Szczycie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią

Prawa związane z karmieniem piersią na I Szczycie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią


Wiem, wiem, już dawno obiecałam, że będą wpisy dotyczące praw związanych z laktacją, ale jak to bywa w życiu matki karmiącej i pracującej, pochłonęły mnie inne sprawy (ale przynajmniej głównie związane z karmieniem piersią, również zawodowo, o czym za chwilę).. Dociekliwy czytelnik mojego bloga znajdzie jednak kilka artykułów mojego autorstwa na temat praw związanych z laktacją - w obszarze prawa pracy, prawa medycznego i prawa żywnościowego (zerknijcie do wykazu moich publikacji: https://prawoilaktacja.pl/p/wykaz-publikacji.html ). Nie jest to jednak to samo, co jedna, kompleksowa publikacja – i taka oczywiście powstanie. A tymczasem zachęcam do przejrzenia mojej prezentacji na temat praw związanych z karmieniem piersią, przygotowanej na I Szczyt Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią (o Koalicji więcej tutaj: https://laktacja.org.pl/koalicja-na-rzecz-karmienia-piersia/ ), na której miałam przyjemność reprezentować Stowarzyszenie Ochrony, Promocji i Wsparcia Karmienia Piersią, którego jestem prezeską (o Stowarzyszeniu poczytacie więcej tutaj: www.sopwkp.pl ; zachęcam również do polubienia i śledzenia naszego profilu na fb).

Prezentację można pobrać tutaj, a także na stronie Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią. Docelowo powstaną na jej podstawie zwięzłe infografiki😊.

Ale to nie koniec – w czasie spotkania Koalicji zawiązana została komisja robocza ds. prawnych aspektów karmienia piersią, której przewodniczę. Także mam nadzieję, że powoli zaczniemy w ramach Koalicji zmieniać karmienie piersią w Polsce na lepsze, w tym w obszarach związanych z prawami mamy karmiącej piersią😊. Trzymajcie kciuki, bo zapał wprawdzie jest, ale jak wszyscy dobrze wiemy, nie wszystko zależy od nas…

 

Pozdrawiam Was serdecznie!

Anna – Wasz prawnik laktacyjny

PS Załączam kilka fotek z I Szczytu Koalicji😊.

Komentarze