Strona informacyjno-edukacyjna poświęcona ochronie prawnej karmienia piersią i nie tylko, prowadzona przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią (PKP), doktor nauk prawnych Annę Koronkiewicz-Wiórek, głównie w celu popularyzowania karmienia piersią, zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w tym obszarze, niemedycznego wsparcia w laktacji i działań na rzecz większej ochrony prawnej karmienia naturalnego.

Światowy Tydzień Karmienia Piersią 2022 w tv echo24 (wsparcie w karmieniu piersią, SOPWKP i Koalicja na Rzecz Karmienia Piersią…)

Światowy Tydzień Karmienia Piersią (WBW, 1-7.8) zbliża się wielkimi krokami😊. Z tej okazji już po raz drugi miałam okazję porozmawiać o karmieniu piersią z panią redaktor Moniką Suder we wrocławskiej telewizji echo24.

Nagranie można obejrzeć tutaj.

Rozmawiałyśmy m.in. o wspieraniu w karmieniu piersią i działaniach w tym zakresie Stowarzyszenia Ochrony, Promocji i Wsparcia Karmienia Piersią (www.sopwkp.pl), którego jestem Prezeską. Jeżeli jesteś ciekaw/a, czy dyżury telefoniczne (dyżur z zakresu niemedycznego wsparcia laktacyjnego, dietetyczny i logopedyczny) mają sens, koniecznie posłuchaj naszej rozmowy😊.

Wspomniałam również o zawiązanej niedawno Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią, czyli inicjatywy organizacji zaangażowanych w ochronę, promocję i wsparcie karmienia piersią, której pomysłodawcą jest Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych (PTKiDL).

  • Koalicjantami są: Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych; Centrum Nauki o Laktacji; Fundacja Bank Mleka Kobiecego; Fundacja Mlekiem Mamy; Fundacja Opieki Okołoporodowej; Fundacja Rodzić Po Ludzku; Fundacja Specjaliści Dzieciom; Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią; La Leche League; Mlekoteka; Stowarzyszenie Doula w Polsce; Stowarzyszenie Małyssak; Stowarzyszenie rodziców i położnych Dobrze Urodzeni; Stowarzyszenie Ochrony, Promocji i Wsparcia Karmienia Piersią.

Zapraszam do obejrzenia nagrania i przekazywania dalej😊.

Pozdrawiam serdecznie!

Anna – Wasz prawnik laktacyjny

 

PS. A Wy co sądzicie o wsparciu przez telefon – ma sens? 
Komentarze