Strona informacyjno-edukacyjna poświęcona ochronie prawnej karmienia piersią i nie tylko, prowadzona przez certyfikowaną promotorkę karmienia piersią (PKP), doktor nauk prawnych Annę Koronkiewicz-Wiórek, głównie w celu popularyzowania karmienia piersią, zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa w tym obszarze, niemedycznego wsparcia w laktacji i działań na rzecz większej ochrony prawnej karmienia naturalnego.

DZIECI WAŻNIEJSZE NIŻ ZYSK! Podpisz list otwarty wzywający do zaprzestania manipulacyjnego marketingu sztucznych mieszanek. I przekaż dalej😊

 DZIECI WAŻNIEJSZE NIŻ ZYSK

Podpisz list otwarty wzywający do zaprzestania manipulacyjnego marketingu sztucznych mieszanek

I przekaż dalej😊

 

W tym roku, w Światowy Dzień Ochrony Karmienia Piersią (21 maja) i kilka dni przed Polskim Tygodniem Promocji Karmienia Piersią, zachęcam Was do podpisania dostępnego na stronie WHO listu otwartego w sprawie zaprzestania manipulacyjnego marketingu sztucznych mieszanek przez producentów i dystrybutorów mleka modyfikowanego oraz do zachęcania do tego innych osób, którym leży na sercu ochrona karmienia piersią.

Nie ma to wprawdzie żadnej mocy prawnej, jednak wierzę, że każda tego typu akcja ma sens, choćby poprzez zwrócenie uwagi na konkretny problem. A jest nim właśnie manipulacyjny, agresywny, często nieetyczny i wprowadzający w błąd marketing sztucznych mieszanek nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Możecie o tym poczytać więcej choćby w najnowszym Raporcie WHO i UNICEFu z lutego br. pt. „Jak marketing mleka modyfikowanego wpływa na nasze decyzje dotyczące żywienia niemowląt” (dostępny tutaj: https://www.who.int/publications/i/item/9789240044609 ), z którym to właśnie związana jest akcja #EndExploitativeMarketing, w tym tytułowy list otwarty.

Zachęcam również do lektury moich wpisów dotyczących marketingu sztucznych mieszanek (wpisy w zakładce Marketing mm).

Przypominam także mój wpis z zeszłego roku z okazji Światowego Dnia Ochrony Karmienia Piersią i zachęcam do jego lektury: https://prawoilaktacja.pl/p/ibfan.html . Możecie się z niego m.in. dowiedzieć, dlaczego Światowy Dzień Ochrony Karmienia Piersią obchodzony jest w dniu 21 maja.

 

A poniżej wolne tłumaczenie listu otwartego ze strony WHO:

 

Wzywamy producentów i dystrybutorów mleka modyfikowanego do zaprzestania nieetycznego marketingu swoich produktów.

Wzywamy rządy krajowe do uchwalenia, monitorowania i egzekwowania przepisów zapobiegających nieetycznemu marketingowi sztucznych mieszanek oraz do poczynienia znacznych inwestycji we wspieranie matek i rodzin oraz ich praktyk żywieniowych.

Wzywamy pracowników ochrony zdrowia do sprzeciwiania się kierowaniu wobec nich działań marketingowych ze strony przemysłu sztucznych mieszanek. Wzywamy organizacje pracowników ochrony zdrowia do przyjęcia, opublikowania i wdrożenia silnych polityk dotyczących konfliktu interesów, które powstrzymają firmy produkujące mleko modyfikowane przed wpływaniem na kluczowe wytyczne i wsparcie w zakresie ochrony zdrowia.

Wzywamy inwestorów oraz podmioty mające wpływ ekonomiczny, aby naciskali na firmy z branży sztucznych mieszanek, żeby w pełni dostosowały swoje praktyki marketingowe do Międzynarodowego Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece.

 

List możesz PODPISAĆ poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie:

https://www.who.int/teams/maternal-newborn-child-adolescent-health-and-ageing/formula-milk-industry/endexploitativemarketing-of-formula-milk-products

Ja już dawno podpisałam😊.

 

Pozdrawiam Was serdecznie!

Anna – Wasz prawnik laktacyjny

PS Przekazujcie ten wpis dalej – niech jak najwięcej osób ma okazję się z nim zapoznać i wesprzeć WHO i UNICEF w tej inicjatywie.

 

 

#EndExploitativeMarketing

#protectbreastfeeding

#DośćNieetycznegoMarketingu

#ochronakarmieniapiersią

#WorldBreastfeedingProtectionDay

 

Komentarze