O stronie
DLA KOGO JEST TA STRONA
Na pewno dla każdej osoby zainteresowanej prawnymi aspektami karmienia piersią, w tym dla mam (również przyszłych) i dla osób je wspierających, jak np. promotorzy karmienia piersią, czy doradcy i konsultanci laktacyjni, ale również dla innych przedstawicieli służby zdrowia – zwłaszcza w zakresie dotyczącym prawnych aspektów marketingu mleka modyfikowanego na terenie placówek ochrony zdrowia, a także dla wszystkich osób, którym zależy na pełniejszej ochronie karmienia piersią (a dlaczego, o tym wkrótce).
CO ZNAJDZIESZ NA MOJEJ STRONIE
Poza tematyką prawniczą, przede wszystkim związaną z karmieniem piersią, znajdziesz na mojej stronie także m.in. prolaktacyjne wpisy niezwiązane z prawem, głównie dotyczące długiego karmienia piersią i karmienia piersią w przestrzeni publicznej, ponieważ zależy mi na normalizacji karmienia piersią w społeczeństwie. Karmienie piersią jest przecież normalnym i naturalnym sposobem karmienia niemowląt i małych dzieci (w końcu jesteśmy ssakami). I tak powinno być powszechnie pokazywane.
W zakładce o MNIE dowiesz się więcej o mnie, znajdziesz wykaz moich publikacji (związanych i niezwiązanych z karmieniem piersią, w tym publikacji naukowych) i kontakt do mnie.
W zakładce LITERATURA znajdziesz zebraną przeze mnie literaturę, w tym mojego autorstwa, dotyczącą karmienia piersią i jego prawnych aspektów oraz praw kobiet w ciąży, w czasie porodu i połogu (z linkami do konkretnych artykułów, jeśli takie są), tj. przede wszystkim:
– publikacje dotyczące prawnych aspektów marketingu żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz akcesoriów do karmienia niemowląt,
– publikacje dotyczące praw kobiet w ciąży i karmiących piersią,
– publikacje dotyczące praw kobiet w czasie połogu i porodu.
W zakładce PRAWO znajdziesz zwłaszcza:
– omówienie regulacji prawnych służących ochronie karmienia piersią i środków prawnych w razie ich naruszenia (prawa związane z laktacją, w tym regulacja dotycząca marketingu mleka modyfikowanego, i środki prawne w razie ich naruszenia, czyli informacje o tym, co możesz zrobić i do kogo się zwrócić w razie konkretnego naruszenia oraz jakie są wymogi w tym zakresie);
– informacje o prawnych aspektach hospitalizacji matki karmiącej piersią lub dziecka karmionego piersią;
– omówienie praw kobiet w ciąży i środków prawnych w razie ich naruszenia;
– wykaz podstawowych aktów prawnych związanych z ochroną karmienia piersią i prawami kobiet w ciąży
W zakładce LAKTACJA znajdziesz zwłaszcza:
– informacje dotyczące promocji i wsparcia w karmieniu piersią, w tym dowiesz się, kim jest PKP (certyfikowany Promotor Karmienia Piersią) i w jaki sposób może Ci pomóc;
– wpisy dotyczące długiego karmienia piersią i karmienia piersią w przestrzeni publicznej;
– strony związane z laktacją, które polecam.
W zakładce MARKETING MM znajdziesz zwłaszcza:
– informacje o wpływie marketingu żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz akcesoriów do karmienia niemowląt na karmienie piersią;
– informacje o prawnych aspektach marketingu tej żywności i akcesoriów;
– informacje o Międzynarodowym Kodeksie Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece i następujących po nim rezolucjach WHA (dalej: Kodeks WHO) i jego relacjach do prawa polskiego (i unijnego) w tym zakresie.
Jeżeli jesteś zainteresowana/y warsztatami, szkoleniami lub wykładami o tematyce prawno-laktacyjnej, bądź niemedycznym wsparciem laktacyjnym, zapraszam do kontaktu (szerzej w zakładce SZKOLENIA).
W zakładce DO POBRANIA znajdziesz infografiki i inne materiały do pobrania, dotyczące zwłaszcza prawnych aspektów karmienia piersią.
Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do lektury😊. Miłego dnia!!!
Anna – Wasz prawnik laktacyjny
p.s. Lepiej czuję się pisząc publikacje naukowe, więc wybacz mi, jeżeli coś napisałam zbyt zawile. Staram się, aby przekaz był jak najbardziej czytelny i zrozumiały, jednak wiąż jestem „tylko prawnikiem” (i do tego naukowcem)😊, a i sprawy informatyczno-graficzne są mi – jak na razie – obce, więc wybacz też niedociągnięcia w tym obszarze. Jestem jednak zdania, że treść jest ważniejsza nad formą i nad treścią czuwam.
Jeśli masz jakieś uwagi, czy pytania zapraszam do kontaktu e-mailowego (akw@prawoilaktacja.pl) albo poprzez fb.